top of page

Trio Mari Poll - Mihkel Poll - Henry-David Varema


FOTO KAUPO KIKKAS

12. oktoobril esineb Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis kontserdisarjas “i nagu interpreet” trio Mari Poll (viiul), Mihkel Poll (klaver) ja Henry-David Varema (tšello). Kontsert algab kell 19.00, kavas kõlavad Ester Mägi klaveritrio d-moll, armeenia helilooja Arno Babadžanjani klaveritrio fis-moll ja Beethoveni klaveritrio nr 6 Es-duur op. 70 nr 2. Alljärgnevalt avab trio lähemalt oma kontserdikava ning tulevikuplaane.

Kuidas kujunes teie kontserdikava, miks on kavva valitud just need teosed?

Kavasse soovisime kindasti valida eesti muusikat ning sinna juurde teoseid maailmaklassikast. Kava koostamise protsessis avastasime enda jaoks kõigepealt haarava ning omanäolise, kuid üsna vähe esitatud Ester Mägi klaveritrio ning samuti väga kauni, kuid Eestis vähetuntud Babadžanjani klaveritrio. Sinna juurde valisime Beethoveni klaveritrio nr 6 Es-duur, mida juba mõnda aega plaanisime esitada.


Millised on teie trio lähema aja soovid ja plaanid?

Triona oleme viimastel aegadel üha tihedamalt tegutsenud, oleme omandanud ilusat ja huvitavat repertuaari klaveritriole kirjutatud teoste klassikast ning eesti muusikast ning on õnnestunud seda nii Eesti kui Euroopa tuntud kontserdisaalides esitada. Tahaksime väga loota, et see protsess jätkub ja areneb: see tähendaks meie kollektiivile kindlasti suurimat rõõmu ja unistuste täitumist.

Millised on olnud viimase aja suurimad elamused? Meie trio viimase aja suurima elamusena peaks kindlasti nimetama eelmise hooaja kontserdireisi, kus andsime muuhulgas kontserdid Berliini Kontzerthausis ja Hamburgi Elbphilharmonie’s. Nendes saalides ülesastumised olid erilised ja erakordselt inspireerivad kogemused.

19 views

Comments


bottom of page