top of page

Festival KRATT23 toob kokku 200 noort muusikut19. - 25. augustini Tallinnas toimuv koolinoortele mõeldud KRATT Festival toob nädalaks kokku kakssada noort muusikut Eestist ja Lätist, lisaks külalised Saksamaalt Dortmundist. Neljandat aastat järjest Tallinna erinevates kontserdisaalides toimuv festival on tugeva hariduskallakuga, kus toimuvad ühised harjutamised, õpitoad ja kontserdid. Festival lõpeb 24 ja 25 augustil toimuvate pidulike lõppkontsertidega MUBAs ja Estonia kontserdisaalis, kus lavale astuvad vastavalt viiekümnest noorest koosnev festivali kammerorkester ning sümfooniaorkester, mille koosseisus on 104 noort muusikut.


Festivali peakorraldaja Siiri Siimer. FOTO ARNO MIKKOR

Festivali juhi Siiri Siimeri sõnul on tegemist vajaliku sündmusega eesti muusikamaastikul, mis teenib eesti muusika järelkasvu huve. "See on suur ja missioonitundest kantud kultuurilis-hariduslik festival, mis saab teoks paljude partnerite ühise jõupingutuse tulemusel, kes mõistavad järelkasvu panustamise vajadust. Meie kahesajal noorel alustaval muusikul on ainulaadne võimalus töötada meie tippdirigentide käe all, saada loenguid ja osaleda vestlustubades tunnustatud lavastajate, ajaloolaste, kirjanike , heliloojatega ja teiste oma ala asjatundjatega," sõnas Siimer.


Olari Elts ja Timo Steiner pressikonverentsil MUBAs. FOTO ARNO MIKKOR

Sel aastal on festivalil osalejaid ühtekokku 200, neist 104 sümfooniaorkestris, 50 kammerorkestris, 31 väikeses orkestris, 30 impro ning filmi õpitubades. Orkestreid juhatavad oma ala tipud Olari Elts, Andres Kaljuste, Achim Fiedler ja Susanna Biosca Dortmundist. Festivali toetaja Hansa Grupi Noore Muusiku Fond paneb festivalinädala raames silma paistnud noortele muusikutele välja kolm preemiat, kogusummas kuus tuhat eurot.

IMPRO ja FILMI õpitubade eesotsas on Meelis Vind, Liis Lutsoja ja Marge Loik ning Andri Luup ja Adrian Rannut. Üheskoos harrastatakse kammermuusikat, varajasemat -ja sümfoonilist muusikat. Lisaks kontsertprogrammile ning õpitubadele toimub festivalil kõigile huvilistele õhtuti loengusari “Kuidas Kuulata Klassikat”. Sel aastal astuvad oma ettekannetega üles Elmo Nüganen, Indrek Hargla, Ott Sandrak, Hannes Praks, Tõnu Kõrvits ning Aleksei Turovski.

Kontserdid toimuvad 22. - 25. augustini Estonia kontserdisaalis ning Tallinna Muusika- ja Balletikoolis MUBA.

KRATT Festival saab teoks koostöös, kuhu panustavad Eesti Kontsert, MUBA, VHK, ERSO, Kloostri Ait, Munkenhof Hostel Tallinn, Arhitektid "Luhse & Tuhal" Frenchwein cateringiga ja palju teised

Festivali toetavad KULKA, Kultuuriministeerium, Tallinna Linnavalitsus, SA Eesti Rahvuskultuuri Fond, Nordisk Kulturkontakt, Hansa Grupi Noore Muusiku Fond ja Kultuuripartnerluse SA.

Pressikonverents MUBAs. FOTO ARNO MIKKOR

101 views

Comments


bottom of page