top of page

Reis Euroopasse – sopran Ille SaarIlle Saar Keila-Joa lossis

Keila-Joa lossis toimus 29. mail muusikaline salong – Salon d’Opera “Reis Euroopasse”, kus esinesid noor sopran Ille Saar ja klaveril Pille Saar. Mitmekülgne kava sisaldas kaunist ja tuntud vokaalmuusikat.

Ille Saare hääleline areng on olnud silmapaistev ja tulevikuväljavaated rõõmustavalt paljulubavad. Hääle tehniline ühtlus ja vabadus nii alumises kui ka kõrges tessituuris võimaldab veenvalt esitada (ooperirepertuaari) nii romantilisi kui ka dramaatilisi sopranipartiisid. Esitusele tulid Vettiku “Nokturn”, Sibeliuse “Flickan kom ifrån sin älsklings möte”, Roger Quilteri, Francis Poulenci ja Rudolf Sieczynski laulud, Richard Straussi “Pühendus”, Rahmaninovi “Kevadveed”. Vahele esitas Schumanni pala “Unistus” kontsertmeister Pille Saar. Kava teises pooles sai nautida Puccini Tosca aariat, Manoni aariat ooperist “Manon Lescaut“, Verdi “Macbethist” leedi Macbethi aariat ning Ernesto De Curtise laulu “Non ti scordar di me”.


Ille Saar on õppinud EMTAs Nadia Kuremi juures ja täiendanud end Milano Verdi-nimelises konservatooriumis. Itaalia vabariigi stipendiaadina jätkas Ille Saar magistriõppes, mille lõpetas 2019. aastal prof Daniela Uccello klassis. Ille Saar on öelnud, et laulmine on talle väga isiklik ja subjektiivne tegevus ja nüüd on ta õppinud ennast rohkem usaldama. Nadia Kuremilt saadud vokaaltehnilisele alusele on lisandunud edasistes õpingutes oskused erialaõpetajalt Milano konservatooriumist ning viimastel aastatel maailmakuulsalt dramaatiliselt koloratuursopranilt Anna Pirozzilt.


Ille Saar debüteeris Itaalias Parmas peaosas Mascagni ooperis “Talupoja au” (2017) ja Veneetsias peaosas Verdi ooperis “Saatuse jõud” (2018). RO Estonias 2019. aastal etendunud Mozarti ooperis “Figaro pulm” oli ta krahvinna rollis. Noore lauljatari lemmikuteks on Verdi kangelannad, kellel on põnev psühholoogiline siseelu, nagu näiteks: leedi Macbeth, Aida, Amelia, Odabella, Elvira, Leonora, Abigaille, ja Puccini kangelannad: Tosca, Manon Lescaut ja Turandot.

Ille Saarel on välja kujunenud mänedžerid Saksamaal ja Itaalias, kellega koostöös ta valmistub laulu- ja rollikonkurssideks. Olulisteks võimalusteks peab ta soolokontserte Eesti kaunites kontserdisaalides. Oma tugevusteks peab Ille Saar isikupärast tämbrit, sisseelamisvõimet ja musikaalsust, lauljakarjääri toetavad sihikindlus ja keelteoskus.


192 views

Comments


bottom of page