top of page

Hypnosis Negative. “Three Corners”


Nimi Hypnosis Negative mõjub võibolla kurjakuulutavalt, aga tegu on siiski sõbralike muusikutega, kes armastavad mängida tantsijatele ning ajavad taga liikumapanevat jõudu ja hüpnotiseerivat tantsukeerutust. Päris hüpnoosini see album siiski veel ei jõua, tegu on pigem mõnusa, kerge, õhulise ja väleda kuulamisega rahvusvaheliselt etnomuusikute triolt. Muusika žanri või kohta on raske määrata, kõige paremini sobiks see ehk Kesk-Euroopa balfolgi austajatele või ka niisama laheda kuulamiselamuse otsijatele. Katariina Tirmaste flöödil ja Alan Robert Mackie viiulil on albumile juurde palunud ibeeria etnoperkussionisti Juan De La Fuente Alcóni, kes plõgistab, kobistab ja kumistab bassi juurde mõnusalt pitsilisele, kiirenäpulisele ja tämbriliselt kokkusulavale flöödi-viiuli duole.


Rütmid on kerged ja põrklevad, rõhku pannakse edasikiskuvale tagalöögile, kuid ka esimene löök ei allu gravitatsioonile. Muusika lendab ja kisub liikuma pigem õlgu (võimalik vihje tiibadele) kui jalgu. Tunda on perkussiooni sõltumatut, kohati meloodiat järgivat mänglevust ning seda, et eesti lood kipuvad kanada ja hispaania muusikutele aeglaseks jääma.

Albumi säravaimad lood “Chinquapin” ja “Spotted pony” põhinevad mõlemad kanada kadrillitantsu viisil. “Chinquapin” tundub kutsuvat tantsima meie reinlendri sugulast balfolgi scottish’it, mis on juba mitmendat aastakümmet rahvusvahelise folgiskeene armastatuim rütm. Selgi albumil tunduvad kõik muusikud end selles kõige mugavamalt ja vabamalt tundvat. “Spotted pony” on imeliselt hoogne ja sädelev viiuli-flöödi tulevärk. Äramärkimist väärib ka albumi lõpuminutitel kõlav “Cantiga 181”, mis sobib ootamatuks ja osavaks puändiks.

“Three corners” on ilmunud Bandcampi lehel (bandcamp.com), kust on võimalik plaati kuulata, osta ja alla laadida. Ära on proovitud kuulamine autosõidul – sobis ka nõudlikuma maitsega autojuhile meelte kütkestamiseks ja une peletamiseks. Soovitan aga palavalt külastada Hypnosis Negative’i mõnd kontserti, Viljandi folgil andsid nad suurepärase südaöise vaatemängulise ja tantsulise elamuse.Bình luận


bottom of page