top of page

Trompetisuvi 2021


Eesti kursuslased koos professor Ernesto Chuliága Gran Canarial.

Aavo ja Neeme Otsa trompetiklassi selle suve muusikaline tegevus olid seotud meistrikursuste ja esinemistega Hiiumaal, Gran Canarial (Hispaania), Suure-Jaanis ja Võrus.


20.–24. juunil toimus esmakordselt Neeme ja Aavo Otsa trompeti suveakadeemia Hiiumaal. Kursus ja kontserdid viidi läbi Suuremõisa lossis, mis oli noortele trompetistidele arhitektuuriväärtusena kodumaa ajaloo tundmaõppimisel suur avastus.


Kindlasti kujunes kümnele õpilasele selle suve tippsündmuseks osalemine 18.–26. juulil Gran Canarial Maspalomase rahvusvahelisel trompetimuusika festivalil ja meistrikursustel. Õppejõududeks olid rahvusvaheliselt kõrge renomeega Reinhold Friedrich (Saksamaa), Omar Tomasoni (Itaalia), Antonio Marti, Luiz Gonzalez ja Ernesto Chuliá Ramiro (Hispaania). Meile kui põhjamaalt tulnutele avaldasid muljet ookean ja selle tuuled, lõunamaine soojus ning palmide taustal kauguses sinavad Gran Canaria mäed, mis tõid hinge vabaduse ja avaruse tunde. Nädal trompeti meistrikursusi ning kontserte andis eesti trompetistidele tähtsa suunise edasiseks arenguks.


Koju jõudnutena häälestasid noored muusikud oma vaimu Suure-Jaanis 5.–7. augustil läbi viidava trompetikonkursi lainele. III Julius Vaksi nimeline klassikakonkurss noortele trompetistidele toimus XIX Aavo Otsa noorte trompeti suveakadeemia raames Suure-Jaani gümnaasiumi saalis. Oli suur rõõm, et üle Eesti oli kokku tulnud neljas vanuserühmas võistlema 26 noort trompetisti.


Konkursi tulemused: D (kuni 11-aastased) I koht Hugo Blaat (Viimsi MK, õp Aavo Ots), eripreemiad Taavet Võõsa (Viimsi MK) ja Alfred Vürst (Räpina MK, õp Priit Sonn ). C (12 - 13-aastased) I koht Triin Ustav (TMKK, õp Aavo Ots) ja Sander Laasma (TMKK, õp Aavo ja Neeme Ots), II koht ja eripreemia Kaarel Luikmel (Tallinna MK, õp Ivo Jürisson), III koht Mathias Kruusmann (Tallinna MK, õp Ivo Jürisson). B (14 - 16-aastased) I koht Jan Marius Laur ja Eerik Bahovski (TMKK, õp Aavo Ots), III koht Mikhail Kirillov (St Peterburg,Venemaa) ja Andres Piho. A (17 - 20- aastased) I koht Mattis-Johan Mere TMKK, õp Aavo Ots), II koht Karl Reimand (Elleri kool, õp Priit Sonn), III koht Mart-Hakon Reinmets (TMKK).

Suveakadeemia raames esineti kokku kuue kontserdiga: Viljandi Pauluse kirikus, Suure-Jaani gümnaasiumis, kaunite välikontsertidega kohvikus Arturi juures ning järvepaviljonis. Väga olulisel kohal oli iga-aastane muuseumitund-kontsert heliloojate Kappide muuseumis ja Julius Vaksi mälestuseks toimunud jumalateenistus-kontsert Suure-Jaani kirikus.

Trompetisuve lõppakordiks kujunes XXVI rahvusvaheline Võru vaskpillipäevade muusikafestivali “Võru kõla 2021”, kus viiel päeval said noored trompetistid osaleda kursustel ning esineda solisti, ansamblisti kui orkestrandina.

Noore muusiku arengus on olulisel kohal võimalus suvisel ajal harjutada ja esineda. Suviste laagrite näol on korraldajad suutnud igal aastal õpilastele ühendada trompetimängu ja puhkuse Eesti eri paigus.


Comments


bottom of page