top of page

Riiklikud kultuuripreemiad ja kultuurkapitali aastapreemiad


Taavi Kerikmäe. FOTO RENE JAKOBSON

10. veebruaril said teatavaks riiklike kultuuri aasta- ning elutööpreemiate laureaadid.


Elutööpreemiaid anti välja kolm. Üks laureaate on arhitektuuriakustik Linda Madalik. Esitajate sõnul on akustikuna tema igapäevatöö väärtus hindamatu ja Eesti oludes ka asendamatu. Madaliku tööde hulka kuuluvad mh Estonia ja Ugala teatri renoveerimine, Pärnu ja Jõhvi kontserdimaja, EMTA suur saal, Eesti Rahva Muuseum ning Arvo Pärdi keskus.


Riiklikke kultuuri aastapreemiad anti välja viis. Teiste hulgas pälvis selle helilooja, elektronmuusik ja vabaimprovisaator Taavi Kerikmäe väljapaistvate loominguliste saavutuste eest 2021. aastal.


13. veebruaril anti Vabal Laval pidulikult üle kultuurkapitali 2021. aasta pea- ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad. Peapreemia helikunsti valdkonnas pälvis Tõnu Kaljuste laiahaardelise, aastatepikkuse ja silmapaistva kunstilise tegevuse eest muusikavisionäärina. Olav Ehala sai helikunsti sihtkapitali elutööpreemia muusika eest, mis on kaikuma jäänud mitme põlvkonna hinges ja südames. Rahvakultuuri sihtkapitali preemia teenisid ära Kristi Alas, kes on rahvapärase viiulimängu edendaja ja pühendunud õpetaja, ning särav koorijuht ja armastatud lauluõpetaja Külli Kiivet.


Comments


bottom of page