top of page

Pärnu nüüdismuusika päevad

Tänavused Pärnu nüüdismuusika päevad toimusid 23.–31. jaanuarini ja peateemaks oli seekord mikrotonaalsus. Mikrotonaalsus on helisüsteemi omadus sisaldada mikrointervalle, ja üldmõiste helisüsteemide kohta, mis sisaldavad võrdtempereeritud häälestuses pooltoonile taandumatuid intervalle.

Kavas oli sümpoosion, kontsert ja töötuba. Sümpoosionil pidasid ettekande Ameerika mikrotonaalse muusika ühingu un-twelve liikmed Stephen Weigel, Paul Erlich ja Douglas Blumeyer ning Eesti üks olulisemaid mikrotonaalsuse uurijaid Hans-Gunter Lock. Nüüdismuusika oskuskeele projekti raames jätkatakse vikipeediapõhise nüüdismuusika oskuskeele käsiraamatu koostamist. Töötoas uuriti võrdtempereeritud 22-helisüsteemi ning valmistati ette kontsert-etendust “LUDUS MICROTONALIS”. Pärnu uue kunsti muuseumis toimunud veebikontserdil kõlas valik mikrotonaalseid heliteoseid Tallinna Uue Muusika Ansambli esituses.

Seoses koroonaviiruse aegsete piirangutega toimusid kõik üritused seekord online’is. Aadressil https://meet.jit.si/PNP2021 on võimalik neid ka järele vaadata.


Comments


bottom of page