top of page

XIII Klaudia Taevi konkurss ja PromFest toimub septembrisXIII Klaudia Taevi nimeline noorte ooperilauljate konkurss ja festival PromFest toimub 10. - 15. septembril Pärnus. 1. aprillist on avatud konkursile registreerimine ja 17. aprillist algab piletimüük festivalil esietenduvale lavastusele “Tuhkatriinu”.


Klaudia Taevi nimeline noorte ooperilauljate konkurss on festivaliga PromFest tihedalt seotud, olles selle keskne sündmus. PromFest kui meie regiooni üks olulisi kultuuriüritusi on nii Eesti mainekujundaja ooperimaailmas kui ka noorte ooperihuvi suurendaja. Konkursi paremikul on võimalus osaleda spetsiaalselt neile korraldatud professionaalses täismahulises ooperiproduktsioonis ülejärgmisel aastal ehk järgmisel festivalil.


Käesoleval aastal tuuakse lavale Jules Massenet' muinasjutu "Cendrillon" ainetel loodud ooper “Tuhkatriinu”. Lavastajadebüüdi teeb Jüri Nael, kõigis peaosades on eelmiste aastate laureaadid.

Klaudia Taevi nim. noorte ooperilauljate konkurss loodi 1996. aastal legendaarse Pärnu laulupedagoogi Klaudia Taevi auks. Registreerimine on avatud siin: https://www.promfest.ee/et/registration/

Eesti lauljatele on osalemine tasuta!


Huvi konkursi vastu on suur – registreerunuid on olnud konkursi kohta üle 200 ja rohkem kui 37 erinevast riigist alates Lõuna-Koreast kuni Eesti ja Kanadani.

Konkurss toimub kokku viies voorus ja eelvoorud algavad aprillis Euroopa eri linnades kui ka Londonis ja New Yorgis. Finaalvoor toimub Pärnu kontserdimajas galakontserdi vormis Pärnu Linnaorkestri saatel ja Erki Pehki dirigeerimisel. Kõik konkursi voorud on publikule avatud ning need salvestatakse järelvaatamiseks PromFesti sotsiaalmeedia kanalites.

Kadi Jürgens. FOTO ALARI TAMMSALU

Noori talente hindab rahvusvaheline žürii, mis koosneb maailmamainega ooperi-asjatundjatest – lauljatest, pedagoogidest, dirigentidest, agentuuride ja ooperiteatrite esindajatest. Ühe tingimusena žürii töös osalemiseks peab iga žüriiliige garanteerima vähemalt ühe konkursandi jaoks mõne professionaalse väljundi: rolli teatris, kontserdi, meistriklassi, koha ooperistuudios jne. Konkursi laureaatideks on olnud Eesti lauljatest Oliver Kuusik, Angelika Mikk, Ivo Posti ja Kristina Vähi. Eelmisel konkursil III preemia pälvinud Kadi Jürgens, astub samuti üles "Tuhkatriinu" lavastuses. Kadi Jürgens räägib: “Klaudia Taevi konkursil osalemine andis minu laulja karjäärile tõuke ning arendas mind nii artisti kui ka inimesena. See oli minu jaoks esimene kord võtta osa suurest rahvusvahelisest konkursist väljaspool õpinguid. Kõik oli väga hästi korraldatud ning meid võeti Belgia pianisti Hein Boterbergiga soojalt vastu. Meeldejääv oli meistrikursus žürii esinaise Cynthia Makrisega, kes jagas mitmeid kasulikke nõuandeid. Klaudia Taevi konkursi toimumine on suur kingitus Eestile ja igale noorele lauljale, kes seal osaleb.”


Comments


bottom of page