top of page

Muusikadoktorantide ja -doktorite rahvusvaheline kohtumine Tallinnas


Hetk konverentsilt, kõnelemas Anu Vehviläinen Sibeliuse Akadeemiast ja Kristi Kapten.

1.–3. septembrini toimus Eesti muusika- ja teatriakadeemias esimest korda festival-konverents “Doctors in Performance” (DIP), mida seni oli loovuurimuse biennaalina korraldatud Helsingis (2014), Dublinis (2016) ja Vilniuses (2018). Tallinnasse 2020. aastal kavandatud üritus lükkus pandeemia tõttu edasi ja viidi nüüd läbi hübriidvormis, st esinejaid oli nii kohapeal kui ka internetiplatvormil.

Festival-konverentsil osales 44 muusikut-uurijat seitsmeteistkümnelt maalt. Eesti muusika- ja teatriakadeemiat esindasid Vittoria Ecclesia, Juhan Uppin, Giovanni Albini ja Kristi Kapten (viimane koos Ksenia Rossariga). Festival-konverentsi peakõnelejad olid tšellist prof Neil Heyde Londoni kuninglikust muusikaakadeemiast ja EMTA professor Allan Vurma. EMTA saali võimalusi näitas suurepäraselt kontsert-etendus “Sinikõrgustele” (lavastaja Ingmar Jõela, videokunstnik Alyona Movko-Mägi), kus esinesid EMTA doktorandid Vittoria Ecclesia, Maila Laidna, Tiiu Sisask, Ilana Lode, Ksenia Rossar, Anneli Tohver ja Vambola Krigul. Lisaks Debussy ja Unsuk Chini teostele kõlas keelpillikvartett Prezioso kaastegevusel doktorantide-heliloojate Riho Esko Maimetsa ja Tze Yeung Ho ning värskelt doktorikraadi kaitsnud Giovanni Albini muusika.

EMTA poolt kuulusid organiseerimiskomiteesse Kristel Pappel, Marje Lohuaru, Allan Vurma ja Hanneleen Pihlak, tehniliste lahenduste eest hoolitsesid Nikita Šiškov, Innar Järva, Marek Vilba ja nende meeskond. Ürituse kordaminekule aitasid assistentide ja abilistena kaasa EMTA doktorandid. Järgmine “Doctors in Performance” leiab aset Londonis.


Comments


bottom of page