top of page

Mihkel Poll

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.


Silmapaistev ja kõrgetasemeline loominguline tegevus solisti ja kammermuusikuna.


Mis on muusikas teie jaoks ammendamatult huvitavat, ilma milleta elu ette ei kujuta?

Muusika kaudu saame osa inimtunnete rikkusest ja ilust. Arvan, et just see on põhjus, miks inimesed muusikat enda ümber igapäevaselt soovivad ja naudivad. Muusikal on võime puudutada inimest vahetult ja väga erinevatel tasanditel, Beethoveni sümfoonia ettekanne võib jätta kustumatu tunde nii kogenud muusikakuulajale kui esmakordselt kontserdisaali jõudnule. Interpreedina naudin väga ühe teosega koosolemist, loomingulisi otsinguid ja leidmisi, mis lavale astumisele eelnevad.

Kas muusika kõrval on jäänud ruumi ka mõnele hobile?

Minu elus on viimasel ajal ette tulnud üsna erinevaid tegevusi, aga enamik neist on ikkagi olnud seotud muusikaga. Konkreetset hobi ei saa praegu nimetada, aga kui aega jääb, siis tunnen alati suurt rõõmu lugemisest, looduses käimisest või lihtsalt jalutamisest ja maailma vaatamisest.

Vaadates praegusele koroonaviirusest haaratud ajale – milliseks võib muusika- ja kontserdielu edaspidi muutuda?

Ega seda keegi täpselt ei tea. Usun siiski, et traditsioonilised kontserdid, kus interpreet esineneb publikule kontserdisaalis, jäävad alati kestma. Pärast eelmiste viirusepiirangute lõppu tekkinud suur publikuhuvi tõestas elavalt inimeste soovi kontserdisaalis muusikat kuulata. Arvan, et see publikuhuvi ei kao kuhugi, isegi kui mõnda aega kontserte külastada ei saa. Tavakontsertide kõrvale on tekkinud uusi põnevaid võimalusi, palju on olnud erinevaid veebikontserte; LoLa-tehnoloogia näiteks võimaldab eri geograafilistes punktides olevatel muusikutel reaalajas koos musitseerida. Need kiirelt arenevad võimalused jäävad kindlasti ka edaspidi kontserdielu rikastama.

124 views

Comments


bottom of page