Konkursitulemusi

TMKK VI klassi õpilane Anna Katarina Tralla (õp Pille Tralla) osales IX rahvusvahelisel Josef Micka nim noorte viiuldajate konkursil Prahas, mis toimus 22.–24.oktoobrini, ja saavutas 3. vanuserühmas II koha.

*

Oktoobri alguses Riias toimunud V rahvusvahelisel konkursil “5th Riga Double Reed International Competition” saavutas TMKK IX kl fagotimängija Robert Nael (õp Peeter Sarapuu) B-grupis II koha.

*

TMKK IX klassi õpilane Lotta Eigo (õp Kersti Sumera) saavutas X rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil “RIGAPIANO” Senior A vanusegrupis III koha. *

TMKK XI kl trompeti eriala õpilane Martin Pajumaa (õp Indrek Vau) saavutas kahel online-konkursil III koha: “Music Competition Online” (Prantsusmaa) ja “Vienna New Year’s Concert Competition” (Austria).

*

XXIII Eduard Mednise nim rahvusvahelisel konkursil “Young musician” noortele oboe- ja klarnetimängijatele saavutas Elleri kooli õpilane Lisete Jürgenson (õp Anna Šulitšenko) oboede arvestuses grand prix’ ning C-vanusegrupis I koha. Lisetel on grand prix’ puhul võimalus esineda solistina koos Läti riikliku sümfooniaorkestriga. Klarnetite arvestuses saavutas C-vanusegrupis II koha Aksel Vürst (õp Tõnu Kalm).

*

22. oktoobril selgusid Viljandis V korda Eesti parimad noorte pärimusmuusika bändid. Nooremas vanuserühmas, alla 16-aastaste seas sai võidu Tradimus, kes pälvis ühtlasi publiku lemmiku tiitli. Vanemas, 16–26-aastaste seas kuulutati parimaks Duo Tuus. Žüriisse kuulusid: Ann-Lisett Rebane, Maian Kärmas, Karoliine-Lisette Kõiv, Marko Mägi ja Margus Haav.


ESTA konkurss

10.–13. novembrini viidi Tallinnas ja Tartus läbi XII Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festival, kus osales 75 noort keelpillimängijat üheksast muusikakoolist. Žüriisse kuulusid: Sandis Šteinbergs, ​Arvo Haasma ja ​Indrek Leivategija​​​​​​​.


I vanuserühm ​Laureaadid:

Eva Ausmees (TMKK, õp Niina Murdvee ja Mari Targo), Uku Toots (Elleri kool, õp Eveli Roosaar ja Kaido Välja), Ingel Kaseste (VHK MK, õp Marek Mere), Emma Elisabeth Toom (TMKK, õp Ardo Västrik), Miko Marius Onni (Elleri kool, õp Reet Mets), Vestna Safarova (TMKK, õp Niina Murdvee ja Mari Targo), Gerli Roost (TMKK, õp Sigrid Kuulmann), Kotred Paide (Elleri kool, õp Reet Mets), Karoliina Kuppart (VHK MK, õp Tereza Šmerling ja Mari Tampere-Bezrodny)

Diplomandid:

Alise Tepp (TMKK, õp Kaupo Olt), Maria Martin (TMKK, õp Mart Laas), Marie Välja (TMKK, õp Mart Laas), Jaagup Piirsalu (TMKK, õp Ardo Västrik), Estella Elisheva Pärn (Otsa kool, õp Eva Punder), Brigitta Siimer (TMKK, õp Niina Murdvee ja Kaido Välja)

​​​Eripreemiad:​

H. Elleri “Muusikalise momendi” hea esituse eest – Liisi Šleifer (TMKK, õp Niina Murdvee), J. Medinši “Polka” hea esituse eest – Alise Tepp (TMKK, õp Kaupo Olt), T. Kaumanni “Lonkuri tango” hea esituse eest – Maria Martin (TMKK, õp Mart Laas), T. Kaumanni “Kummituste tantsu”​ hea esituse eest – Karola Lee Aasavelt (Türi MK, õp Helen Ott)

​II vanuserühm Laureaadid:

Ekke Rainer Arndt (TMKK, õp Mart Laas), Rahel Peäske (TMKK, õp Kaido Välja ja Arvo Leibur), Aleksander Traksmann (TMKK, õp Mart Laas), Kristin Klesment (TMKK, õp Kristiina Välja), Miia Ruubel (TMKK, õp Tiiu Peäske ja Mari Poll-Novakovic), Johannes Palm (TMKK, õp Kristina Kriit ja Mari Tampere-Bezrodny), Katariina Tammemägi (TMKK, õp Raeli Florea ja Triin Ruubel), Evelin Uue (Elleri kool, õp Reet Mets)​​​​​

Diplomandid:​​

Nora Reinsalu (Tallinna MK, õp Maris Vallsalu), Paula-Riin Selis (TMKK, õp Mart Laas)

​Eripreemiad:

D. Šostakovitši tšellosonaat op. 40, II osa Allegro hea esituse eest – Liina Riin Hargi (TMKK, õp Leho Karin), T. Vitali / F. Davidi “Chaconne’i” hea esituse eest – Triin Alender (TMKK, õp Elo Tepp), T. Kuula “Valse caprice’i” hea esituse eest – Eevo Eenok Eeriki Kask (Elleri kool, õp Kristel Eeroja-Põldoja), M. Lüdigi “Ballaadi” hea esituse eest – Paula-Riin Selis (TMKK, õp Mart Laas), E. Mägi “Presto” hea esituse eest – Rahel Hollman (Otsa kool, õp Eva Punder), L. Juhti “Mälestuse” hea esituse eest – Miina Roost (Otsa kool, õp Meeme Saareväli), E. Oja “Magatsitlite tantsu” hea esituse eest – Liisi-Mai Krigul (TMKK, õp Elo Tepp ja Harry Traksmann)

​​​​III vanuserühm

​Laureaadid:​ ​Elbe Reiter (TMKK, õp Kristina Kriit ja Mari Tampere-Bezrodny), Johanna Maria Kasuk (Otsa kool, õp Meeme Saareväli), Ingmar Erik Kiviloo (VHK MK, õp Tereza Šmerling ja Mari Tampere-Bezrodny), Eva-Lotta Krigul (Elleri kool, õp Reet Mets), Sofia Vinkel (TMKK, õp Kaido Välja ja Triin Ruubel-Lilleberg)

Diplomandid:

Albert Leppik (TMKK, õp Niina Murdvee)

Eripreemiad:

H. Wieniawski “Poloneesi” hea esituse eest –​​​ Mia Kurvits (Elleri kool, õp Kristel Eeroja-Põldoja), R. Wagneri/A. Wilhelmji “Albumilehe” hea esituse eest – Madleen Kristen Alasi (VHK MK, õp Katrin Talmar), ​E. Mägi “Kadentsi ja teema” hea esituse eest – Karina Rostovtseva (TMKK, õp Pille Tralla), V. Viru “Mõtiskelu” hea esituse eest – Kärt Rannik (Elleri kool, õp Reet Mets)

Laureaat Uku Toots Heino Elleri muusikakoolist, klaveril Ebe Müntel. YOUTUBE KUVATÕMMIS
David Otto Wirkhausi konkurss Tartu valla muusikakoolis 17.–19. oktoobrini

Plokkflööt (žürii: Marion Strandberg, Peeter Malkov)

Kuni 10 a

Elise Marii Saar I koht (Ülenurme), Grete-Marie Türk II koht (Otepää), Mirell Uus III koht (Otepää), Maarja Türk III koht (Otepää); diplomid: Hanna-Liisa Neimann (Räpina), Johanna Aaspere (Tartu II), Kärt Eliise Sing (Räpina)

11–12 a

Mari Iher I koht (Tartu II), Paul Johannes Läänemets II koht (Ülenurme), Relika Peetsmann III koht (Elva), Anna Tabo III koht (Ülenurme); diplom Lenna-Riin Oras (Alatskivi)

13–14 a

Mirtel Tooming II koht (Tartu II), Katarina Kivimäe III koht (Otepää); diplom Teele Pärn (Alatskivi)

15 a ja vanemad

Eleanor Kollist I koht (Elva), Eliise Palmiste II koht (Otepää)


Flööt (žürii: Marion Strandberg, Peeter Malkov, Heimo Hodanjonok, Valdo Rüütelmaa)

Kuni 10 a

Eliisa Suburg grand prix ja I koht (Tartu I), Annaliisa Aren II koht (Türi), Mirel Petersell III koht (Tartu I); diplom Henri Veeberg (Türi)

11–12 a

Grete Gabriela Gomez I koht (Eller), Lilian Perlin I koht (Koeru), Kärt Hanni II koht (Elva), Jasmiin Piirmets III koht (Türi), Ariella Sidharthan III koht (Tartu II), Lemmelill Sarv III koht (Viljandi); diplom Johanna Paeglis (Viljandi), Mirtel Sikk (Elva)

13–14 a

Minna Emilia Vürst I koht (Eller), Kristiina Theresa Miller II koht (Türi), Heleene Anton III koht (Võru), Eleonor Laas III koht (Elva); diplom Helena-Elis Pärenson (Türi)

15 a ja vanemad

Kärt Katriin Nagel I koht (Eller), Grete Laurand II koht (Ülenurme), Karen Zinovjev III koht (Türi), Meena Rooden III koht (Eller); diplom Liselle Kellner (Koeru), Kryslin Rass (Türi)


Oboe, fagott (žürii: Marion Strandberg, Peeter Malkov, Heimo Hodanjonok, Valdo Rüütelmaa)

Kuni 12 a

Karolin Hanschmidt I koht (Ülenurme), Riivo Valmar Jacobi (Tartu II); diplom Mia Murov (Ülenurme)

15 a ja vanemad

Lisete Jürgenson I koht (Eller), Triin Hordo II koht (Eller)


Metsasarv (žürii: Mihkel Kallip, Toomas Vana)

Juhan Kruus I koht (Eller), Joonatan Kirschbaum I koht (Võru), Kristjan Vaher II koht (Elva), Uku Lelle III koht (Tõrva)

13–14 a

Arno Kallaste II koht (Tartu I); diplom Markus Purge (Tartu I)

15 a ja vanemad

Jakob Täht I koht (Eller), Uku Astover III koht (Tartu I)


Trompet (žürii: Mihkel Kallip, Toomas Vana, Valdo Rüütelmaa)

Kuni 10 a

Mehis Burget I koht (Tartu valla), Frederik Langeler I koht (Viljandi), Askur Arro I koht (Ülenurme), Uko Rahusoo II koht (Eller), Otto Valter Vürst II koht (Räpina), Sander Baškirov III koht (Ülenurme), Hannes Kaldoja III koht (Ülenurme), Taavi Truu III koht (Viljandi); diplom Kert Kerem (Võhma)

11–12 a

Alfred Vürst I koht (Eller/Räpina), Paul Gustav Veerde II koht (Eller), Oskar Hanschmidt III koht (Ülenurme)

13–14 a

Kaur Kurrikoff III koht (Eller), Marie Nigola III koht (Eller); diplom Ally-Emely Lensment (Pärnu-Jaagupi)

15 a ja vanemad

Karl Reimand II koht (Eller)


Madalad vaskpillid (žürii: Mihkel Kallip, Toomas Vana, Valdo Rüütelmaa)

Kuni 12 a

Ramon Ant I koht (Viljandi), Janno Lani II koht (Tartu II), Vihur Põld II koht (Viljandi), Elsa Tihvan III koht (Paide)

13–14 a

Oskar Nõmm I koht (Eller); diplom Otto Conrad Kippasto (Eller)

15 a ja vanemad

Hendrik Jaak Sepp I koht ja diplom maksimumpunktid eriti hea esituse eest (Eller), Artur Jonatan Saumets I koht ja diplom maksimumpunktid eriti hea esituse eest (Eller), Ats-Artur Ploomipuu I koht (Ülenurme), Mariann Matteus II koht (Eller), Mirko Sirila III koht (Koeru)


Löökpillid (žürii: Ilja Šarapov, Mihkel Kallip, Toomas Vana, Valdo Rüütelmaa)

Kuni 10 a

Helga Aints I koht ja grand prix, diplom maksimumpunktid eriti hea esituse eest (Eller), Arko Kotkas II koht (Nõo), Ethlyn Palu II koht (Räpina), Mervi Männik III koht (Eller), Eerik Aasa III koht (Eller); diplom Robin Sõukand (Räpina)

11–12 a

Kirke Marran I koht (Nõo), Ats Altroff II koht (Eller), Oskar Joamets III koht (Eller)

13–14 a

Marleen Möller II koht (Räpina)

15 a ja vanemad

Johanna Bauersachs I koht ja diplom maksimumpunktid eriti hea esituse eest (Eller)

I ja II koha pälvinud Liis Jürgenson ja Triin Hordo

93 views