top of page

Konkursitulemusi


Noorte naiste koor Kevad.

13.–16. juulini toimus Itaalias Firenzes rahvusvaheline Leonardo da Vinci nimeline koorifestival, seekord videokonkursina. Kõrgetasemelisel võistlusel osales 25 koori 11 riigist. Eestit esindas Nõmme kultuurikeskuse noorte naiste koor Kevad, dirigent Õnne-Ann Roosvee, kes saavutas nais- ja meeskooride kategoorias III koha. Kevad on loodud 2006. a ja Roosvee juhatab koori viiendat hooaega. Koormeister on Mari Roos ning vokaalpedagoog Külli Kiivet.

 

Eesti noored pianistid olid edukad mitmel konkursil. Rahvusvahelisel online konkursil “Sergei Rachmaninoff” pälvisid I koha Maria Kurbatova, Karina Kostina ja Roman Gorbachev. “Great Masters Piano Competition’il” ja “Monegros 88 Keys IPC” konkursil sai esikoha Aleksandra Galuškina. XXI sajandi talentide konkursil Ottawas sai II koha Kadri Meitus ja III koha Roman Gorbachev. Üks auhind siin on ka esinemine laureaatide kontserdil Ottawas. Kõigi õpilaste õpetaja on Tallinna muusikakeskkooli ja VHK muusikakooli õpetaja Jekaterina Rostovtseva.

Konkursil “Internazionale Città di Sarzana di Esecuzione musicale” Itaalias said õpetaja Jekaterina Rostovtseva õpilased samuti palju preemiaid. I koha ja absoluutvõitja tiitel läks Aleksandra Galuškinale. I koha said Karina Kostina, Maria Kurbatova, Lorelei Tahk, II koha Milena Timoscuka, Ume Iida, Roman Gorbachev, III koha sai Gerhard Tahk. Vanemates vanuserühmades sai Sofia Agnesa Kirsimaa III koha ja Melita Timoscuka IV preemia ning Kadri Meitus ja Viola Asoskova II koha. Õpetaja Piret Habaku õpilane Marii Helen Matesen sai I koha ja Mirell Maripuu III koha. Mõlemad õpivad Tallinna muusikakeskkoolis. Jekaterina Rostovtseva pälvis ka parima õpetaja preemia.

Teisel Itaalias toimunud konkursil “Citta di san dona di piave” sai Aleksandra Galuškina samuti I koha ja peavõidu. I koha pälvisid veel Maria Kurbatova, Sarah Krillo, Karina Kostina ja Lorelei Tahk, II koha Roman Gorbachev ja Sofia Agnesa Kirsimaa. Nooremate vanuserühmas said II koha Mete Vals ja Amelii Gerassimov. Kõigi nende õpilaste õpetaja on Jekaterina Rostovtseva, kellele omistati ka parima ja arvukamate õpilastega osalenud õpetaja preemia.

Comments


bottom of page