top of page

Euroopa Kultuuripreemia Paavo Järvile ja Zürichi Tonhalle orkestrile


FOTO EUROPÄISCHER KULTURPREIS

Paavo Järvi ja tema Zürichi Tonhalle orkester on saanud Euroopa Kultuuripreemia (Europäischer Kulturpreis)!

Preemiate gala leidis aset eile, 23. septembri õhtul orkestri kodusaalis Zürichi Tonhalles. Muusikutest pälvisid selle auhinna veel klassikalise muusika piire avardav viiuldaja Nigel Kennedy, väljapaistvad lauljad Camilla Nylund ja Bryn Terfel, tšellist Sol Gabetta, Zürichi muusikuteduo Yello ja saksa punk-rock ansambel Die Toten Hosen. Elutöö eest läks preemia Saksa näitlejale Mario Adorfile, pärjati veel Itaalia filmidiivat Claudia Cardinalet. Saksa näitleja Hannes Jaenicke sai preemia keskkonnakaitsealase tegevuse eest ning kujutavas kunstis tunnustati saksa kunstnikku Niklas Castellot.


Camilla Nylund. FOTO EUROPÄISCHER KULTURPREIS

Paavo Järvi ütles sõnas preemiagalal: "Sümfooniaorkester on hea näide sellest, kuidas me oma ühiskonda võiksime kujundada. Meil on siin koos muusikud 32 maalt, väga andekad, professionaalsed ja suure respektiga üksteise vastu. Mulle kui eestlasele pole kunagi olnud olulisem olla eurooplane, kui just praegusel ajal."

Galakontserdil esines Zürichi Tonhalle orkester Paavo Järvi juhatusel, solistidena astusid orkestri ees üles kõik auhinnatud.

Euroopa Kultuuriauhind asutati 2012. aastal ja selle raames antakse välja preemiaid väljapaistvate Euroopa saavutuste eest. Preemiasaajate hulgas on orkestrid, muusikud, kunstnikud, näitlejad, väljapaistva sotsiaalse ja ühiskondliku tegevuse eest preemiasaajad ning välja antakse ka preemiat elutöö eest ja järelkasvu preemiat.


Comments


bottom of page