top of page

Eesti Kontsert liitus Music Estoniaga


Eesti Kontserdi hooaja avakontsert Autor/allikas: Eesti Kontsert

Detsembris liitus kontserdikorraldaja Eesti Kontsert muusikaettevõtete esindusorganisatsiooni ja muusikaettevõtluse arenduskeskusega Music Estonia. Eesti Kontserdi ja Music Estonia tihedam koostöö sai alguse mullu sügisel, kui sündis kultuurikorraldajate koostöövõrgustik, mis asus kriisis partneriks nii kultuuriministeeriumile kui ka valitsusele tervikuna.


“Viimased aastad on muusikaettevõtetele ja -organisatsioonidele olnud väga keerulised. Samas on kriis pakkunud meile palju kogemusi, inspiratsiooni ja mõistmist, kuivõrd oluline on neil aegadel koostöö ja teineteise toetamine,” ütles Eesti Kontserdi juht Kertu Orro.


Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt rõhutas samuti koostöö väärtust ja ühise tegemise mõjujõudu.

“Meie valdkond ja kõik selles tegutsejad moodustavad üksteisest sõltuva terviku ja sektor vajab selget strateegiat, kuidas pingelistest aegadest ühiselt välja tulla. Suur rõõm on näha, et meie senine tegevus ühendab muusikaettevõtjaid, kel on soov anda oma panus muusikamajanduse taastumisse, edasisse arengusse ja rahvusvahelistumisse.”


Music Estonia asutasid 2014. aastal 23 Eesti muusikaettevõtet. Praeguseks on see kujunenud ligi sajaliikmeliseks kompetentsikeskuseks, mis pakub teenuseid muusika valdkonnale, esindab Eesti muusikat, muusikuid ning ettevõtteid rahvusvaheliselt ning loob ja vahendab uusi kontakte.


Comments


bottom of page