top of page

Selgusid ICMA preemiate 2022. aasta võitjad


Rahvusvahelise klassikalise muusika auhindade (ICMA) žürii kuulutas 26. korda välja auhinnavõitjad. Rahvusvaheline ja sõltumatu žürii valis võitjad 377 nominendi seast. Auhinnatute seas on palju nii tunnustatud kui ka vähem tuntud ja noori muusikuid ning 17 plaadifirmat. Audio ja video kategooriates premeeriti kokku 17 lavastust.

Elutööauhinna pälvis dirigent Adam Fischer, aasta artistiks kuulutati klarnetist ja dirigent Martin Fröst. Itaalia viiuldajad Gennaro Cardaropoli ja Julian Kainrath nimetati aasta nooreks kunstnikuks ning Sebastian Androne võitis parima helilooja preemia. Eriauhinnad said dirigent Pierre Cao ja pianist Michael Korstick. Heliloojapreemia sai Sebastian Androne ja aasta parimaks plaadimärgiks nimetati Château de Versailles Spectacles. Orkestriloomingu preemia pälvis helilooja Francisco Coll. Audio ja video kategorias olid premeeritute seas Boreas Quartett Bremen, Jakub Józef Orliński, Christian Gerhaher, Gerold Huber, Sandrine Piau, Alina Ibragimova, Lars Vogt, Frank Peter Zimmermann, Martin Helmchen, Jakub Hrůša, Patricia Kopatchinskaja jt. Võitjad saavad ICMA karikad kätte iga-aastasel auhinnatseremoonial, mis toimub 21. aprillil Luksemburgi filharmoonias. Galakontserdil osalevad mitmed võitjad ja Luksemburgi filharmooniaorkester Adam Fischeri juhatusel.


ICMA on rahvusvahelisel tasandil silmapaistev klassikalise muusika auhind ja žürii koosneb olulisemate ajakirjade, veebiväljaannete ja raadiojaamade professionaalsetest muusikakriitikutest: Andante (Türgi), Crescendo (Belgia), Das Orchester (Saksamaa), Deutsche Welle (Saksamaa), IMZ (Austria), MDR-Klassik (Saksamaa), Musica (Itaalia), Musik & Theater (Šveits), Opera (UK), Orpheus Radio (Venemaa), Papageno (Ungari), Pizzicato (Luksemburg), Polskie Radio Chopin (Poola), raadio 100,7 (Luksemburg), Radio Romania Muzical (Rumeenia), Resmusica.com (Prantsusmaa), Scherzo (Hispaania), Rondo Classic (Soome) ja Unison (Horvaatia). Kõigi premeeritutega saab tutvuda veebilehel www.icma-info.com.


Comments


bottom of page