top of page

Anna Regina Kalk. “Practical Matters”Möödunud sügisel Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija laureaadi tiitli pälvinud Anna Regina Kalk andis välja oma debüütalbumi “Practical Matters”. Tema originaalloomingut esitab kammerjazz-trio Assonance koosseisus Paul Butscher trompetil ja flüügelhornil, Loïc Baillo kontrabassil ja Anna Regina Kalk ise elektrikitarril.

Plaadil kõlab 7 lugu, kõik omaette maailmad. Kui “Fünf” ja “Fyrabe” on hõrgult läbi tunnetatud nukrakõlalised ja ilusad terviklikud teosed, siis “Meeting the Inevitable” koosneb laias laastus lausa neljast erinevast osast. Neist viimane, kirikukellade motiiv, on minu meelest selle plaadi kulminatsiooniks.

“Meeting the Inevitable”, “Arbeitsalltag” ja “Volcanic” on oma iseloomult selle plaadi tuumiklood. Need praktilised asjad, mida albumi pealkiri lubab, joonistuvad just siin kõige puhtamal kujul välja. Lihtsad ja visuaalselt küllaltki üheselt mõistetavat kujutluspilti tekitavad teemad saavad ilusa muusikalise kuue.

“Intro” on unelev soololugu kitarrile, “Afterglow” lühike muusikaliselt produtseeritud tänavasagin. Need kaks vastandlikku helipilti on selle plaadi kaks äärmust, mis saavad omavahel kokku heas kvaliteedis.

Läbi albumi on kuulda terake elektroonilisi ja mehhaanilisi efekte, mis täidavad oma ülesannet väga hästi – luua helimaastikke.

Ansambel on väga hea kooskõlaga. Selle on osaliselt ilmselt tinginud akustika suures kontserdisaalis, kus kogu album salvestati. Tihti juhtub nii, et kui puhkpill on koosseisus, siis haarab see automaatselt sooloinstrumendi rolli. Sellel albumil on kuulda kolme võrdset partnerit, kellel on ühine eesmärk: rääkida üks lihtne ja praktiline lugu teise järel. Muusika on kindlasti suurepärane partner sisekaemuslikuks retkeks ja mõtiskluseks. Selles on piisavalt palju õhku ja vaikust. Maitsekas läbikomponeeritus näitab suuna kätte ja improvisatsioon lisab liikuvust ja emotsiooni.댓글


bottom of page