top of page

Works for Piano and Orchestra. Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Mihhail Gerts, Mihkel Poll


Eesti Riiklikul Sümfooniaorkestril ning meie kahel noorel tippmuusikul, pianist Mihkel Pollil ja dirigent Mihhail Gertsil tuli selle aastal algul välja põhjalik ja sügavasisuline heliplaat “Works for Piano and Orchestra”. Plaadile on salvestatud maailma klaveriliteratuuri tippteos, üheks kõige raskemaks klaverikontserdiks peetav Rahmaninovi 3. kontsert, ning väga olulise valikuna on CD-l ka Eesti helilooja teos – Eduard Tubina kontsertiino.


EMTA õppejõud Mihkel Poll on Eesti üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid klassikalisi pianiste. Tema biograafias on võidud rahvusvahelistel Rina Sala Gallo ja Ferroli konkurssidel ning samuti peavõit esimesel Tallinna rahvusvahelisel pianistide konkursil. Mihkel Poll on esinenud väga mainekates saalides, nagu Wigmore Hall, Peterburi filharmoonia suur saal, Budapest Bartoki-nimeline kontserdisaal jt. Hiljuti tegi ta debüüdi ka Pariisi filharmoonias. Mihkel Polli sooloplaat on pälvinud Eesti Muusikaauhindadel aasta klassikaplaadi tiitli. Dirigent Mihhail Gerts kuulub maailma tippagentuuri IMG Artists ja ta on teinud koostööd selliste orkestritega nagu Santa Cecilia akadeemia sümfooniaorkester, BBC sümfooniaorkester, Pariisi Raadio filharmooniaorkester, Dresdeni Staatskapelle, Peterburi riiklik akadeemiline sümfooniaorkester jpt.

Mihkel Pollil ja Mihhail Gertsil on kujunenud väga hea muusikaline partnerlus, mis võiks jätkuda ja jõuda regulaarselt ka teiste maade kontserdimajadesse. Rahmaninovi 3. klaverikontserdi esitus kõlab küpselt, dirigendil, orkestril ja solistil on kujunenud väga hea tervik. Mihhail Gerts on partituuri põhjalikult süvenev dirigent, kes otsib samas ka oma isikupäraseid lahendusi. Mõlema tippinterpreedi kõrgel tasemel oskused ning Mihkel Pollil pikaajaline süvenemine ja selle kontserdi esitamine on võimaldanud plaadile jäädvustada tulemuse, mis võiks olla meie akadeemilise helikunsti näidis maailmale. ERSO vastab mõlema noore muusiku taotlustele paindlikult ja orgaaniliselt. Väga tänuväärne on sellel rahvusvahelise haardega plaadil ka Tubina klaverikontsertiino tutvustamine maailmale. Tubina rahvusvahelise üldistusjõuga, kuid alati eestilik helikeel avaneb siin väga õnnestunud kujul ning see teos on väärt võimalikult sagedast esitamist.

Kogu terviku loomisel osalesid mitmed Eesti tippspetsialistid – nii on plaadi helitehnikud Enno ja Viive Mäemets, bukletitekstid on Kristel Pappelilt ning loomeprotsessi jäädvustas fotograaf Kaupo Kikkas.


40 views

Comments


bottom of page