top of page

V Narva ooperipäevad


Hetk festivali teisest nädalavahetusest. FOTO ILJA SMIRNOV

V Narva ooperipäevadel osales ligi 2500 pealtvaatajat ja muusikut. Festival toimus Kreenholmi manufaktuuri ajutises ooperitelgis ja Narva linnuses, kaks kontserti olid Ida-Virumaa mõisates Kukrusel ja Sakas.


Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht Julia Savitskaja väljendas heameelt, et viiendat korda piirilinnas aset leidnud ooperi- ja klassikalise muusika festival on saavutanud igal aastal järjest suuremaid eesmärke. “Sel aastal tegime Narvas ooperietendusi lavale tuues koostööd kahe rahvusvahelise festivaliga: Jeruusalemma lüürilise ooperi festivali loodud Puccini “Boheem” jõudis meie lavale koostöös Eesti lavastaja Neeme Kuningaga, Reykjaviki ooperipäevad tõid Islandilt kaasa Beethoveni “Fidelio” uuslavastuse. Kavas olid ka etendused lastele.” Kokku oli Narva ooperipäevadel kaheksa etendust ja kontserti.


Narva ooperipäevade märksõnaks on rahvusvaheline koostöö ning ka sel aastal olid festivali laval solistid Baltikumist, Skandinaaviamaadest, Venemaalt, Serbiast ja Iisraelist. Orkestritest olid kohal Liepaja festivaliorkester Atvars Lakstigala juhatusel ning Narva linna sümfooniaorkester Anatoli Štšura juhatusel.

Kreenholmi manufaktuur kinnistab end mis tahes kultuurisündmuste korralduskohana Eesti kultuurimaastikul aasta-aastalt järjest enam. “163 aasta eest loodud Euroopa suurima tekstiiliettevõtte koori juhatas omal ajal Georg Otsa vanaisa. Narva ooperipäevade kavas pakkusime festivalil osalejatele koostöös Narva muuseumiga giidiga ekskursioone Kreenholmis ja Narva linna ajaloo teemadel,” selgitas Julia Savitskaja.


Comentarios


bottom of page