top of page

Tiigriaasta pidustused Rotermanni kvartalis


FOTO ROTERMANNI KVARTAL

1. veebruaril toimus Tallinnas Rotermanni kvartali platsil tore tasuta sündmus IDA UUSAASTA PIDUSTUSED mille viis läbi Festival Orient koostöös Rotermanni kvartaliga.


Hiina legendidel põhineva huvitava taustaloo tiigriaasta sünnist luges ette Marko Matvere. Vägeva stsenaariumi pani kokku Tiina Jokinen. Muusikalise poole eest hoolitses helilooja Peeter Vähi sütitav oriendihõnguline helilooming. Võluvaid visuaalseid vaatemänge pakkus BOP Animation. Heli, valguse ja tehnilise toe tagas Eventech OÜ. mar

Juba ürituse avakõnes hoiatati, et täna õhtul võivad erinevad loomad aktiivselt liikuda siin kõikjal meie keskel, ootamatult ja energiliselt ning et tasub olla tiigri kombel terane oma ümbrust vaadeldes. Ja täpselt nii kujuneski. Mitmete hoonete seintel jooksid valgusest sündinud loomad. Valdavalt õhtu kuningas tiiger, kes ühel hetkel liikumatu kujuna asendas pühvli, asudes oma troonile. Tema käest võib nüüd käia tarkust ja nõu küsimas kuni aasta lõpuni.

Seda suurejoonelist idamaa uusaasta saabumist saatis eksootiline elav tuli, kuna platsil seisid kolm ümarat alust lõkketule hoidjatena. Väga hea lahendus, sest nende kohisevate kõrgete leekide lähedal sai ennast vahepeal soojendada. Seisin minagi korduvalt selle veetleva tulekeele juures, vaatasin sellesse ning puhastusin lõppenud aasta aegunud jääkidest. Tundus, et seda tegid paljud pidulised. Meeleolu püsis ülev.

Tulel oli veel teinegi roll mängida lahedalt läbiviidud emotsionaalses tunnis. Üle publiku peade jooksis kõrgel nöör, millel paljasjalgne trikitav köielkõndija astus mängleva kergusega ja peale etendatud komistusi jõudis teisele poole välja. Tagasiteel algpunkti kasutas ta kahest otsast põlevat tõrvikut, mis meisterliku peremehe taotlustele hästi kuuletus.


FOTO ROTERMANNI KVARTAL

Maapealsel laval aga astusid üles mustades kostüümides graatsilised tuletantsijannad, kes tiigri nõtkusega peadpööritavat tantsulist tulemöllu korraldasid. Särtsuvate kaunitaride kätes keerlesid kuumad valgusrõngad ja tantsisklesid sirged tõrvikud. Mitmest tantsust koosnevat tulitavat kava täiendasid kõrgusesse paiskuvad pragisevad sädemed suurtelt säraküünaldelt. Ergutavad hõiked rahva hulgast ja kuum aplaus väljendasid siirast vaimustust.

Rõõmuküllane tulerohke vaatemäng ja õpetlikud vahekõned õhtu juhtidelt soojendasid ja valgustasid inimeste silmi ja südameid pimenenud linnaruumis. Ongi käes see uhke müstiline tiigriaasta. Soovin, et meil kõigil jätkuks sel aastal tiigrile omast ettevõtlikkust, keskendumist, valvsust ja kannatlikkust, et õigeaegselt kindla peale oma õnn ja edu kinni püüda.

55 views

Commentaires


bottom of page