top of page

Suri džässilegend Chick Corea


Chick Corea. FOTO CHICK COREA PRODUCTIONS

9. veebruaril suri 79-aastaselt vähki džässpianist ja helilooja Chick Corea. Koos Herbie Hancocki, Keith Jarretti ja Bill Evansiga kuulub ta maailma džässiajaloo kõige säravamate pianistide hulka.

Armando Anthony “Chick” Corea oli Ameerika džässihelilooja, klahvpillimängija, bändijuht, kes mängis sageli ka löökpille. Tema loodud “Spain”, “500 Miles High”, “La Fiesta”, “Armando’s Rhumba” ja “Windows” on saanud üldtunnustatud ja tuhandeid muusikuid inspireerinud džässistandardeiks. 1960. aastate lõpus teise džässikuulsuse Miles Davise bändis kuulsaks saanud Coread peetakse üheks džässi ja rocki ühendava fusion-stiili olulisemaks arendajaks. Ta esines ka Davise albumitel nagu “In a Silent Way”, “Bitches Brew”, “A Tribute to Jack Johnson” ja “On the Corner”.


Pärast koostööd Davisega lõi ta 1970. aastatel oma bändi Return to Forever, katsetades erinevaid žanre ja stiile. “Sünergia toimus selle vahel, mida me lõime ja kuidas publik seda avastas,” rääkis Corea oma muusikast. Kogu oma elu ja karjääri vältel nautis ta vabadust, et luua midagi uut ja olla mänguline. Aastakümnete jooksul, mille ta veetis loomingut tehes ja maailmas ringi käies, puudutas ja inspireeris ta miljoneid inimesi. Corea moodustas ka oma avangardrühma Circle ning töötas muu hulgas paljude teiste projektide kallal, sealhulgas duodes Herbie Hancocki ja vibrafonisti Gary Burtoniga. Ta salvestas ja esitas klassikalist muusikat, standardeid, originaalloomingut ja samuti ladina džässi. Veel eelmisel aastal andis Corea välja duubelplaadi “Plays”. Chick Coread on ligemale 70 korral esitatud Grammy preemiale ning 23 korral on ta auhinna ka võitnud. Corea läheb ajalukku ka silmapaistva filantroobi ja arvamusliidrina. 2012. aastal andis Chick Corea Trio (koosseisus Chick Corea, Christian McBride ja Brian Blade) “Jazzkaarel” kontserdi ja märkimist väärib ka see, et Corea mängis Estonia klaveril.


12 views

Comments


bottom of page