top of page

Riga-Jurmala muusikafestival avalikustas 2022. aasta programmi


FOTO riga-jurmala.com

2022. aastal neljandat korda toimuv Riga-Jurmala muusikafestival toob publiku ette neli rahvusvahelist orkestrit, nende seas Peterburi Maria teatri orkester (dirigent Valeri Gergijev), Baieri Raadio sümfooniaorkester (dirigent Michael Tilson Thomas), Mariss Jansonsi festivaliorkester (dirigent Klaus Mäkela) ning Pittsburghi sümfooniaorkester (dirigent Manfred Honeck). Möödunud suvel panid festivalil osalenud orkestrandid pandeemiast hoolimata kokku Mariss Jansonsile pühendatud festivaliorkestri. Selle orkestri ülesastumised kujunesid festivali kõrghetkedeks, mistõttu ootab publik kollektiivi uusi esinemisi väga. Nii astub orkester üles koos ühe muusikataeva säravaima talendi Klaus Mäkelaga, kes on vaid 25-aastasena Pariisi orkestri (Orchestre de Paris) peadirigent.

Riga-Jurmala muusikafestivali 20 kontserdil esineb arvukalt tuntumaid soliste, nende hulgas pianistid András Schiff, Daniil Trifonov, Yuja Wang ja Hélène Grimaud, noored talendid Alexandra Dovgan ja Aleksander Malofejev, viiuldajad Joshua Bell, Janine Jansen, Kristóf Baráti ja noor talent María Dueñas, tšellistid Gautier Capuçon ja Truls Mørk. Festival esitleb ka värsket Chopini konkursi võitjat Bruce Liud ning samuti esineb seal briti muusikatäht tšellist Sheku Kanneh-Mason koos oma õe Isataga. Festivali programmis osalevad ka mitmed Läti muusikakollektiivid, sh Läti rahvusooperi orkester (koos tenor Joseph Callejaga), Läti riiklik segakoor Latvija (koos Mariss Jansonsi festivaliorkesteriga) ja Sinfonietta Rīga liikmed (koos viiuldaja Kristóf Barátiga).


“Pärast kolme senist Riga-Jurmala muusikafestivali saame tõdeda, et eesmärk luua sild Läti publiku ja rahvusvaheliste artistide kogukonna vahel on hakanud vilja kandma. Läinud suvel Läti dirigendi Mariss Jansonsi auks loodud festivaliorkester tõstab aga kogu sündmuse uuele tasemele. See, et festivalil on oma orkester, annab kogu ettevõtmisele hoopis uue ootamatu mõõtme,” selgitab festivali kunstiline juht.

Festivali raames toimub ka Vītolsi-nimelise Läti muusikaakadeemia eestvedamisel Riga-Jurmala akadeemia programm koos töötubade ja meistriklassidega, kus osalevad noored muusikud Baltikumist ja mujalt.


Σχόλια


bottom of page