top of page

Osavõtjaterohke festival “MIT/t/MU/u/S”

Praegusel koroonapiirangutega ajal, mil enamik konkursse toimub video teel, peeti Tallinnas huvikeskuses Kullo juba 12. korda konkurssfestivali “MIT/t/MU/u/S”. Ürituse algatas Kullo klaveriõpetaja Lilian Kapp muusikakoolis mitte õppivatele klaveriõpilastele. Kuna konkurssfestivalil on alati väga suur osalejaskond, otsustati konkurss läbi viia ilma publikuta, live-ülekandena. Kohal oli žürii koosseisus Marja Jürisson (TMKK), Kaarel Peäske (TMKK) ja Jelena Elkind (Otsa kool).

Korraldaja Lilian Kapp räägib lähemalt: “Otsustasime varakult, et tuleb teha otseülekanne, sest publikut pole võimalik Kullosse lasta. Samas soovisime, et vanemad saaksid sellest ikkagi osa ning lapsed ja õpetajad füüsiliselt kohale tulla. Nii oligi saalis kolm žüriiliiget, korraldajad ja tehnikamees. Lastel oli kindel aeg, millal nad said koos õpetajaga saali siseneda. Oleme koos õpetaja Veronika Khoretskayaga tänulikud Daniil Kotilevitšile, kes ülekande tegi. Ta oli Veronika õpilane ja õpib nüüd EMTAs helindust. Suureks abiks oli ka Kullo IT-mees Artur Stepanov. Juhtkond toetas meid ka väga. Oli oluline, et saime festivali ikkagi teha, sest paljude õpilaste viimane esinemine oligi aasta tagasi samal üritusel – jäid ära kevadkontserdid ja jõulukontserdid. Lapsed olid sellise konkursiga väga rahul, sest nii polnud neil tavapärast närvi.

Festival sai omal ajal loodud eelkõige oma õpilaste pärast. Tundsime, et me ei suuda konkureerida tavamuusikakoolide õpilastega, kuna tunde on huvihariduses vaid üks kord nädalas ja tihtilugu puudub solfedžo. Oli väga oluline, et see oleks ülimalt lapsesõbralik üritus. Teist sellist festivali, mis on mõeldud muusikakoolis mitte õppivatele klaveriõpilastele, pole!

Üritus on aastatega kasvanud. Tavaliselt on keskmine osavõtjate arv saja piires. Esimene päev on klassika päev, kus iga osaleja esitab kaks erineva iseloomu ja stiiliga lugu. Lisaks on sel päeval võimalik osa võtta ühe looga konkursist, millel igal aastal on oma teema. Sel korral oli teemaks “Laul”. Teine päev on vaba stiili päev, kus võimalik mängida üks-kaks lugu. Lisaks erinevad ansamblid, kus üheks instrumendiks peab olema klaver. Tavaliselt osalevad kõik Tallinna noortemajad ja huvikoolid (näiteks Nõmme, Kopli, Kanutiaia jne), siis erahuvikoolid, nagu Triin-Maret Laulu klaveristuudio, Arsise kellade kool, Laste keskus Teremok jt, ning muusikaklassid – meil näiteks on sageli osalejaid 21. keskkoolist.”

Konkursi tulemustega saab tutvuda Kullo keskuse kodulehel.


Comments


bottom of page