top of page

Olari Elts


Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia - ere ja mitmekülgne hooaeg, lavastuse “Macbeth” muusikaline kujundamine


"Siin Euroopas aset leidnud pöördeliste sündmuste valguses olukord kisendas “Macbethi” järele – sellest tekstist ei saa praegu mööda vaadata. See, mis ühest kunstiteosest, ükskõik, millisest žanrist, teeb klassikalise ehk ajatu, ongi need teemad.

See, kuidas Sumera muusika paralleelselt loob just eriti meie laiuskraadil uusi ja veel avatumaid tähendusvälju, on minu arvates väga oluline. [---] Minu jaoks on väga huvitav tähendusväljade paljusus, mis instrumentaalmuusikas on, just need nüansid, mida me soovime hetkel Shakespeare’ist esile tuua, ja see kombinatsioon, millest Sumera on rääkinud. Kui me vaatame, millises olukorras oleme, siis üks nendest asjadest, mida kultuurivaldkonnas ära saame teha, ongi kogu aeg selle teema pildis hoidmine. Me ei tohi unustada. See panus, mida meie ERSOga oleme püüdnud anda, on see, et mängime Ukraina hümni iga kontserdi alguses – igal reedel kõlab Ukraina hümn."


(Intervjuust “Vikerhommikule”. Vikerraadio, 10.01.2023)

30 views

Comments


bottom of page