top of page

Noore kultuuritegelase preemia pälvis Rasmus Puur


President Kersti Kaljulaid ja Rasmus Puur. FOTO ERR

Tänavune noore kultuuritegelase preemia anti heliloojale ja dirigendile Rasmus Puurile. Rasmus Puuri helilooming on 30 eluaasta kohta mitmekülgne ja teoste nimekiri aukartust äratavalt pikk. Tema teosed kannavad sageli nii sügavat rahvustunnet kui ka tundlikku sotsiaalset närvi. Tema isikus avaldub siiras hool eesti kultuuri käekäigu pärast, mida kannab mitmekülgne talent ja laitmatu tööeetika. Puur on ka organisaator, kelle sära ning südamega pühendumine on eeskujuks paljudele Eesti inimestele, noortele ja vanematelegi. Ta oli ka XII noorte laulupeo “Mina jään” ideekavandi autor, dirigent ja peadirigendi assistent.


Vabariigi presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia on mõeldud kuni 35-aastasele silmapaistvale kultuuritegelasele tänuks ja tunnustuseks tehtu eest ning edasiseks innustuseks. 5000 euro suurust preemiat rahastab 2018. aastast ettevõtja Enn Kunila.

Varem on preemia pälvinud näiteks dramaturg Eero Epner, luuletaja Kristiina Ehin, džässmuusik Kadri Voorand ja viimati arvutimänguloojad Robert Kurvitz ja Aleksander Rostov.


12 views

Comments


bottom of page