top of page

Mustpeade majas tähistati Anneli Mäeotsa juubelit


FOTO GERRY SAAREP

Laupäeval, 21. jaanuaril toimus Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis üks eredalt välkuv pidu. Oma 80. juubelisünnipäeva tähistas armastatud koorijuht ja muusikapedagoog Anneli Mäeots. Daam, kes töötanud õpetajana ja dirigendina, võitnud vabariiklikel ja ja rahvusvahelistel koorikonkurssidel auhindu ning olnud mitmetel noorte ja üldlaulupidudel mudilas- ja lastekooride üldjuht.

Elurõõmus vitaalne proua säras rohkete külaliste keskel energilise olekuga ja paljude erksate sõnavõttudega. Armsaid laule mitmes keeles esitasid Ellerheina erinevad koorid, juubilari õpilased, Loobu-Läsna külakoor ja Paula Kõrvits. Laule oli nii klaveri kui kellade mängu saatel. Laulude vahel kõlasid meenutuslikud ja vaimukad õnnitluskõned kolleegidelt, kaasteelistelt ja õpilastelt, neist üks välismaal salvestatu video vahendusel seinaekraanil.


Juubilar koori ees. FOTO GERRY SAAREP

Lõbusalt vaadati tagasi mineviku tööelule, õpingutele ja elulistele seikadele. Hea akustikaga saalis olid peaaegu kõik kohad täidetud ja tagaruumides ootasid peened suupistelauad. Oli üks tore muusikaline ja ajastute lehekülgi tuulutav üritus, mis aitas selle loo autoril taaskord avastada meie rahva suuri väärikaid tegijaid, kes kirgliku tööga panustanud kodumaise laulukaja ajalukku. Palju tehti fotosid ja pikad tormilised aplausid kiiduhüüetega panid suure avara ruumi mõnusalt särtsuma. Peale viimast laulu said veel sõna mõned õnnitlejad vaba mikrofoni ees ja neid soovijaid jätkus, sest palju head oli öelda heale tegijale suure hea eest.

Viimase koorilaulu esitas tütarlastekoor Ellerhein. Selleks hoogsaks paitavaks palaks oli Olav Ehala laul “Päikeseratas” Juhan Viidingu tekstile. Soojendav lugu päikesest, kes kasvatab viljatera ja keda kutsutakse vaatama meie kõigi peale.

Aitäh, sünnipäevalaps Anneli Mäeots, et oled loova päikesena ja vaibumatu visadusega palju kuldseid viljateri kasvatanud ja selle läbi oma rahvast suuremaks teinud. Palju õnne! Ja soovin vaid, et selle rahutu maailma kohal väsimatult kullendav päikeseratas jätkaks armuliselt vaatamist Eesti muusika, kogu kultuuri ja meie kõigi peale.


Tormilised aplausid kiiduhüüetega panid avara ruumi mõnusalt särtsuma. FOTO GERRY SAAREP

132 views

Comments


bottom of page