top of page

Kultuurkapitali maakondlike sihtkapitalide preemiasaajad

Eesti Kultuurkapitali maakondlikud sihtkapitalid jagavad aasta lõpul tunnustusi neile, kes on eelmisel aastal maakonna kultuuri- ja spordielu edendamisel silma paistnud.

Harjumaal sai kultuuripärli preemia Tormise kultuuriseltsi tegevjuht ja Kuusalu rahvamaja juht Ulvi Rand Veljo Tormise eluloo, tegevuse ja loominguga seotud pärandi hoidmise ja tutvustamise eest. Harjumaa ekspertgrupi elutööpreemia rahvakultuuri järjepideva hoidmise ja edasikandmise eest pälvis viiulipedagoog ja rahvamuusikategelane Juta Helilaid.

Viljandimaa kultuuripärli tiitli pälvis Ain Agan, Viljandi kitarrifestivali kunstiline juht, kitarrist, helilooja ja õpetaja. Aastapreemiate saajate hulgas olid Aare Külama, kes on Viljandi gümnaasiumi muusikajuhendaja ning laulab ansamblites Estonian Voices ja Vox Clamantis; samuti Viljandi VOX ning Viljandimaa kammerkoor. Tunnustuse said ka Pille Kährik pikaajalise panuse eest Viljandimaa koorimuusikasse ja Maire Rahnel aastatepikkuse töö eest rahvakultuuri valdkonnas.

Võrumaal said preemiad Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud Celia Roose Võrumaa muusikaelu rikastamise eest, Maire Nirk, kes on innustav koorijuht ja muusikaõpetaja, ning Võru hard rock’i ja heavy metal’i ansambel HETERO.

Eesti kultuurkapitali Pärnumaa ekspertrühma kultuuri elutööpreemia pälvis orkestrite asutaja ja dirigent, õpetaja ja klarnetist Ilmar Tõnisson, kes on andnud suure panuse nii Eesti kui Pärnumaa muusikaelu arengusse ja kelle eest veetud kodulinna oma sümfooniaorkestri traditsioon elab jõuliselt edasi Pärnu Linnaorkestris.

Ilmar Tõnisson.


Comentarios


bottom of page