top of page

I nagu interpreetTänavu täitub keelpillikvartetil Prezioso 15. tegutsemisaasta. Kvarteti koosseisus mängivad Hanna-Liis Nahkur (I viiul), Mari-Katrina Suss (II viiul), Helena Altmanis (alt) ja Andreas Lend (tšello). Selle aja jooksul on kvartett jaganud lava paljude suurepäraste muusikutega, seekord esinetakse koos sopran Arete Kergega. Kontserdid toimuvad 21. novembril Pärnu kontserdimajas ja 14. detsembril Estonia kontserdisaalis. Kavas kõlavad Edward Elgari 1918. aastal loodud keelpillikvartett, kus säravad karakterid vahelduvad unenäoliste meeleoludega, Ottorino Respighi 1914. aastal kirjutatud eleegiline ning varjundirohke “Il Tramonto” (“Päikeseloojang”) sopranile ja keelpillikvartetile. Samuti tulevad ettekandele Brahmsi ja Schumanni miniatuursed laulutsüklid ning noore eesti helilooja Riho Esko Maimetsa uudisteos.

Kuidas kujunes kontserdikava, miks on kavva valitud just need teosed?

Prezioso: Oleme lauljatega ka varem koostööd teinud ning see kooslus on osutunud vägagi meeldivaks nii meile endale kui ka publikule. Originaalrepertuaari hulk sellele koosseisule ei ole kahjuks väga suur, aga on olemas mõned pärlid, nagu esitusele tulev Respighi “Il Tramonto” ning mõned saksa helilooja Aribert Reimanni poolt tehtud väga head seaded.

Brahmsi ja Schumann laulude vahele tellisime värskeks sõõmuks uudisteose noorelt eesti heliloojalt Riho Esko Maimetsalt. Kava teises pooles esitusele tulevad Edward Elgari keelpillikvartett ning Respighi “Il Tramonto” on kirjutatud vaid paariaastase vahega I maailmasõja ajal ning on oma helikeelelt meile sügava mulje jätnud. Elgari kvartett oli meile juba varem kõrvu jäänud ning nüüd avanes võimalus see oma kavasse sobitada.


Millised on soovid ja unistused interpreedina mida tahaks tulevikus tingimata teostada? Oleme kvartetis Prezioso koos mänginud juba 15 aastat ning selle aja jooksul päris palju kontserte andnud. Tähelepanu vääriv on just see, kui palju on meil olnud kvartetina võimalik erinevate muusikutega koostööd teha. See on ilmselt ka meie tugevus, et omavahelist koosmängu edendades oleme osutunud headeks partneriteks ka solistidele, kellega koos siis omakorda uusi ansambleid moodustada. Kui seesugused inspireerivad koostööd jätkuvad ka tulevikus ning meid ikka lavale oodatakse, siis see ongi justkui unistuste täitumine.Comments


bottom of page