top of page

Gustav Ernesaksa stipendiumid 2021


Risto Joost

Eesti rahvuskultuuri fondi Gustav Ernesaksa fond omistas tänavuse peastipendiumi dirigent Risto Joostile kõrgetasemelise pühendunud töö eest Eesti muusikaelu edendamisel ja Eesti muusika tutvustamisel üle maailma. Risto Joost on tunnustatud dirigent nii ooperi- kui ka kontserdilavadel ning seisnud dirigendina mitmete maailmas kõrgelt hinnatud kooride ja orkestrite ees. Eesti koorimuusika maastikul on ta tuntust ja tunnustust kogunud meie kontsertkooride tippu kuuluva kammerkoori Voces Tallinn looja ja kauaaegse peadirigendina. Risto Joost on samuti juhatanud viimasel kolmel üldlaulupeol.


Ernesaksa fondi valdkonna edendamise stipendiumi sai dirigent Jüri-Ruut Kangur pikaaegse tulemusliku töö eest harrastussümfooniaorkestritega. Õppestipendiumi pälvis EMTA magistriõppe üliõpilane Leiu Tõnissaar, kes lõpetas bakalaureuse Tõnu Kaljuste juures cum laude ja praegu jätkab Hirvo Surva juhendamisel.


Gustav Ernesaksa fond asutati 1993. aastal Eesti laulu- ja tantsupeo SA, Eesti kooriühingu, Eesti meestelaulu seltsi, RAMi ja EMTA poolt. Stipendiume rahastavad Eesti laulu- ja tantsupeo SA ning Eesti rahvuskultuuri fond.


Comments


bottom of page