top of page

Tartus tegutseva Udmurtia ja Eesti muusikuid ühendav ansambel Ar-god andis välja teise albumi “Puu”. Ar-godi moodustavad lauljad-folkloristid Maria Korepanova ja Nikolai Anisimov ning paljudes teisteski kooslustes osalev näppepillide mängumeister Toivo Sõmer.


Maria Korepanova ja Nikolai Anisimov on kogunud oma laulurepertuaari välitöödel, nad uurivad ja esitavad soomeugri rahva udmurtide ja nende sugulasrahva bessermanide traditsioonilisi laule. Välitöödel kohatud lauljatelt õpitu kõlab nüansirikkalt ja liigutavalt. Laulude tõlgete ja seekaudu tähendustega saab tutvuda Bandcampi lehel (ar-god.bandcamp.com/album/puu).


Albumit on võimalik kuulata ka lihtsalt esteetilise tervikuna, isegi sisusse süüvimata. Vaheldust ja nüansse toovad tundlikult esile kannel, mandola, mikrotoonidega rikastatud Handi-Mansi lüüra, ülemheliflööt, sansula, vihamapill jt.

Kogu plaati ühendab teatav lõõgastav, rõõmus ja tasakaalustatud meeleolu. Kõrva rõõmustava helikvaliteediga tervik on loodud Ardo Ran Varrese Tonoscope stuudio ja Tanel Rooviku Ajar stuudio osalemisel.


Albumi kaant ehib graafiline teos, mille autor on Yuri Lisovskiy. Siin põimuvad inimfiguurid ja puu kujutis, andes aimu müütilistest seostest esivanemate, traditsiooni ja maailmakorra vahel.
Comments


bottom of page