top of page

Andres Roots. “Vol. 12”


Rahvusvaheliselt tuntud Bullfrog Browni endine kitarrist Andres Roots andis märtsis välja bluusi ja folgi sooloalbumi “Vol. 12”. Salvestas Jaan Tamm, kokkumängu seadis paika Asko-Romé Altsoo ja kujundas Siret Roots. Album on valminud koostöös pikaaegsete partneritega, mis räägib inimese kohta väga palju. Ehk on see rahulikkus, elutarkus ja sealjuures oskus iseendaks jääda, mida on kuulda ka selle plaadi muusikas. Samuti pakub suurt rahuldust ja kvaliteeti albumi kõlapilt.

Avalugu “Nii see on, Subhuti” on idamaine ja kohe väga haarav tugeva karakteriga slide-kitarri lugu. Nii see kui “Ühe küüruga kaamel”, “Kull lööb külmakirve turja” ja “Jõulubluus” on eelmisel aastal salvestatud ja ilmuvad esmakordselt. “Jõulubluus” on kavalust täis ja loob pühademeeleolu eelkõige tuntud jõululaulude “Aisakell” ja “Püha öö” fragmentidega, millega lugu algab ja lõpeb. “Kull lööb külmakirve turja” koosneb selgelt eraldiseisvatest osades. Lugu on nostalgiahõnguline, kodumaiselt harras, ilus ja peene ootusärevuse hõbeniidiga ääristutud.

Plaadil on kaks elektrikitarril mängitud lugu: “Linnulaulu-värk” ja “Passin niisama”, millest viimane on neljateistkümnest loost kõige rahulikum. Mõlemad on ilmunud vinüülplaadil “Waiting Around”. “Starbucki teema” ja “Selle kuu vestern” salvestati möödunud aastal 1Teatri “Vihmameistri” lavastuse jaoks. Kui “Selle kuu vestern” on suurepärane folgifestivali lugu – meeleolukas ja sobilik suurele lavale, siis “Starbucki teema” on märksa peenema ülesehitusega. Lugu on kavalust ja vimkasid täis, sisukas ja nüansirikas. Ei tule just tihti ette, et instrumentaalmuusika suudab pakkuda allteksti. Lase vaid kujutlusvõimel lennata!

Ülejäänud lood on varem ilmunud albumil “Afternoon”. Nendest eristub kõla poolest kõige rohkem “Piknik Dockery farmis”. See on repetatiivne ja mõnes mõttes toorekõlaline – ilustamata. Teiste lugude kõrval mõjub värskendavalt ja justkui maitseid puhastavalt.

Tegu on väga hea plaadiga, mida soovitan nii süvenenult kuulata kui kaaslaseks autosõidul, kõla pakub suurt rahuldust. See muusika justkui kulgeb mingi eesmärgi poole, olles samas soe ja täis rahu, Kuigi selle muusika juured ei ole meie mullas, siis oli see kuulamine kodune ja hingele hea.bottom of page