top of page

Moskva noorte pianistide Grand Piano Competition


29. aprillist 5. maini toimus Moskvas II rahvusvaheline konkurss Grand Piano Competition, millest võtsid osa pianistid vanuseni 16 aastat. Konkursi eestvedaja on XI rahvusvahelise Tšaikovski konkursi võitja Deniss Matsujev, kelle sõnul oli tase konkursi teisel korraldusaastal erakordselt kõrge.

Osalemiseks saatis avalduse 98 pianisti 26 riigist. Konkursi preemiafond jagati statuudi kohaselt laiali nii, et seitse finalisti said igaüks 5000 dollarit ning nende vahel pingerida välja ei selgitatud. Kaheksale järgmisele anti diplom ja 1000 dollarit. Konkursi grand prix’, Yamaha C3X kontsertklaveri, pälvis vaid kümneaastane Aleksandra Dovgan üliandekate laste kesksest taimelavast, Moskva keskmuusikakoolist, kus tema õpetaja on hiljuti ka EMTA-t külastanud Mira Martšenko. Laureaadid olid veel Roman Borissov, Sergei Davõtšenko, Ivan Bessonov ja Eva Gevorgijan Venemaalt, Uladzislau Khandohi Valgevenest ning Tinghong Liao Hiinast. Anti ka üle 15 eripreemia, mille panid välja teiste seas näiteks Valeri Gergijev, Deniss Matsujev, Moskva Helikon Opera, Verbier’ festival, Puškini fond ning Yamaha.

Taseme poolest mängisid konkursil osalenud noored muusikud täiskasvanud pianistidega võrdset repertuaari, tehes seda väga küpsel, virtuoossel ja täiskasvanulikul viisil. Laureaadid esinesid 5. mail Tšaikovski kontserdisaalis Moskvas koos Svetlanovi-nimelise sümfooniaorkestriga Aleksander Sladkovski juhatusel. Žüriisse kuulusid tänavu Sergei Dorenski, Piotr Paleczny, Boris Petrušanski, Valeri Pjassetski, Hyoung Joon Chang, Martin Engström ja Stanislav Ioudenitch. 2016. aastal, kui konkurss toimus esmakordselt, said peapreemiad Sandro Nebieridze Gruusiast ja Aleksander Malofejev Venemaalt.

28 views
bottom of page