top of page

Kaks Harjumaa orkestrit tähistasid juubelit

Hetk kontserdilt, dirigent Harry Illak. FOTO TÕNIS TUUDER

Hetk kontserdilt, dirigent Harry Illak.FOTO TÕNIS TUUDER

Harjumaa noorteorkestrid tähistasid 3. märtsil ühise kontserdiga Estonia kontserdisaalis oma olulisi tähtpäevi: Harjumaa keelpilliorkester sai 15-aastaseks ja Harjumaa noorte puhkpilliorkester mängib koos 20. hooaega.

Harjumaa keelpilliorkestri kava oli võimas tagasivaade orkestri muusikalisele ajaloole. Esiettekandele tuli orkestri sünnipäevaks tellitud Piret Pajusaare “Hinged hiilivad ligi”. Orkestri sünnipäeva tulid tähistama ka paljud endised liikmed, solistidena astusid üles Ingel Jalakas ja Hans Christian Aavik, kes esitasid Bachi kontserdi kahele viiulile d-moll I osa. Kontserdil kõlasid veel osad veel Tõnu Kõrvitsa kitarrikontserdist, solist TMKK õpilane Harald Trass. Dirigendid olid Tekla Tappo, Imre Rohuväli, Sirly Illak-Oluvere ja Hando Põldmäe.

Harjumaa noorte puhkpilliorkesteri kavas kõlasid Julius Kulakovsi “Aetermus” ja Peteris Butansi “Datža muzika” ning lugusid puhkpillimuusika klassikast. Orkestri kunstiline juht on Harry Illak. Vilistlastest solistidena tegid kaasa Louis Palange, Karl Kanter, Kaarel Liiv ja Kristel Kuurma. Aastate jooksul orkestri tegevusse panustanud dirigentide reas aukohal on asutajad Kalev Saar ja Lauri Metus ning Tõnu Sal-Saller ja Olev Roosa. Orkestris on mängijast dirigendiks kasvanud Sirly Illak-Oluvere.

Kontserdiks tuli kokku ka Harjumaa noorte sümfooniaorkester, mis on kahe orkestri ühisprojekt sümfoonilise muusika ettekandmiseks. Nende kavas kõlas Eugen Kapi “Mõõkade tagumine” balletisüidist “Kalevipoeg”, Hans Christian Aaviku “Esimene valss” ja Rasmus Puuri “Tärkamine”.

22 views
bottom of page