top of page

Talvine soojus. Hedvig Hanson / Music Maker


Hedvig Hansoni uus plaat on talle omases lüürilises-emotsionaalses laadis kogum talveteemalisi laule, autoriteks lauljatar ise, Pille-Rite Rei ja Maian Kärmas (kummaltki üks lugu) ning saateansambli kitarrist Kalle Pilli. Lisaks Pillile mängivad albumil veel Joel-Rasmus Remmel klahvpillidel, Heikko-Joseph Remmel bassil ja Ramuel Tafenau trummidel.

Plaadi üldine atmosfäär on meeldiv-mahe ja pigem kammerlik, ühes ja samas turvalises tsoonis (nii meeleolude skaala, väljenduslaadi, esituse kui ka kompositsioonide mõttes). Külmkarge talv – aeg omavahel kokku hoidmiseks ja enesesse vaatamiseks. Kuigi saatebändis mängivad parimad noored Eesti jazzmuusikud, on plaadi muusika oma olemuselt (ja veel rohkem teostuselt) pigem popi kui jazzi poole kaldu. Nimiloos “Talvine soojus” kerkivad pinnale bluusi ja souli intonatsioonid, Maian Kärmase laulus “Kesköötund” tõuseb esile pianist Joel-Rasmus Remmeli lennukas sooloarendus. Kompositsioonilises plaanis pakuvad naisautorite loomelaadile vaheldust Kalle Pilli instrumentaalse mõtlemisega lood “Sügavsinises öös”, “Oota mind”, “Aeg nii hell” (Hedvig Hansoni sõnadele) ja “Raja kõrval” (Maian Kärmase tekst). Otsast lõpuni Hedvig Hansoni loodud palu on plaadil neli, neist meeldejäävaim lumeootuses “Valge lumi, lange mu peale.”

“Talvine soojus” ei üllata suunamuutusega, muusika helikeel ja väljendusvahendid on need, millega oleme Hedvig Hansoni puhul harjunud. Lauljataril on suur austajaskond, kes võtab uue albumi kahtlemata tänuga vastu. Eriti praegusel pimedal ajal, mil need lood kindlasti valgust ja sooja toovad.

54 views
bottom of page