Konkursitulemusi

30/04/2017

Eelmisel aastal uue alguse saanud keskastme lauluõpilaste konkurss korraldati tänavu 31. märtsil H. Elleri nimelises Tartu muusikakoolis. Osales 14 lauljat nooremas ja 8 lauljate vanemas rühmas Elleri ja Otsa koolist, TMKKst ja EMTA ettevalmistusosakonnast. Žüriis hindasid esinejaid Piia Paemurru, Pirjo Jonas ja Endel Nõgene.

 

TULEMUSED

Noorem vanuserühm

I – Brigitta Listra (Otsa kool, õp K. Plaas-Kala). II – Joonas Käsper (Elleri kool, õp T. Noor); Rael Rent (Elleri kool, õp K. Puis). III – Laura Retti Laos (Otsa kool, õp E. Pärg).

 

Vanem vanuserühm

I – Hälis Rünk (Otsa kool, õp M. Eensalu). II – Maarja Triise (Otsa kool, õp E. Pärg); Merit Kraav (Elleri kool, õp K. Puis). III – Carol Männamets (Otsa kool, õp E. Pärg); Triin Eliis Süld (Otsa kool, õp M. Eensalu). Diplom – Sandra Siniväli (Eller kool, õp V. Kallaste). Parim kontsertmeister – Jaan Kapp (Elleri kool).

*

9.–10. märtsil oli H. Elleri nimelises Tartu muusikakoolis keskastme koolide puhk- ja löökpilliõpilaste konkurss.

 

TULEMUSED

PUUPILLID

Žürii: Olavi Kasemaa (EMTA, saksofon), Jonathan Henderson (RO Estonia orkester, flööt) ja Soo-Young Lee (ERSO, klarnet).

 

Noorem vanuserühm

Flööt

I – Tuule-Helin Krigul (TMKK, õp M. Peäske). II – Teele Masing (Elleri kool, õp H. Mägi). III – Siret Sui (TMKK, õp Mihkel Peäske). Diplomid – Kleer Suursild (TMKK, õp R. Peäske); Laura Pähkel (TMKK, õp M. Peäske); Susanne Rull (TMKK, õp R. Peäske).

 

Klarnet

III – Gunnar Mändmets (Elleri kool, õp T. Kalm); Markus Sügis (Elleri kool, õp T. Kalm).

Diplomid – Anita Maasalu (Otsa kool, õp V. Sakkos); Anni Ritson (Elleri kool, õp T. Kalm).

Grand prix ühe teose esituse eest – Gunnar Mändmets.

 

Saksofon

II ja grand prix ühe teose esituse eest – Emma Jõgi (TMKK, õp O. Kasemaa).
 

Oboe

Diplom – Mirjam Murd (Otsa kool, õp R. Käärik).

 

Fagott

III – Peeter Johannes Priks (Otsa kool, õp T. Velmet).

 

Vanem vanuserühm

Flööt

I – Kerstin Laanemets (TMKK, õp M. Peäske). II – Jennie-Ry Lootus (TMKK, õp R. Peäske). III – Kristjan Lume (TMKK, õp R. ja M. Peäske).

 

Klarnet

II – Valeri Trahhatsjov (TMKK, õp V. Vurm). II – Kerit Ilves (Otsa kool, õp V. Sakkos). III – Marta-Madleen Tamm (TMKK, õp V. Vurm).

 

Saksofon

I – Taavi Poll (Otsa kool, õp L. Sepp).

 

Fagott

I ja grand prix ühe teose esituse eest – Jakob Peäske (TMKK, õp P. Sarapuu).

 

VASK- JA LÖÖKPILLID

Žürii: Olavi Kasemaa (EMTA, saksofon), Peeter Margus (ERSO, tromboon), Viljar Lang (Vanemuise SO, trompet), Heigo Rosin (EMTA, löökpillid).

 

Noorem vanuserühm

Trompet

II – Villem Süvari (TMKK, õp I. Vau). III – Mehis Ots (TMKK, õp A. Ots); Mattis-Johan Mere (TMKK, õp A. Ots). Diplom – Martin Reinmets (TMKK, õp A. Ots).

 

Metsasarv

I – Mariell Oserov (TMKK, õp K. Kulmala, K. Koppel).

 

Eufoonium

II – Rene-Henrik Sirkas (Elleri kool, õp P. Sonn); Joosep Serva (Otsa kool, õp K. Kiik).

 

Vanem vanuserühm

Trompet

I – Jüri Jõul (Elleri kool, õp P. Sonn). II – Villem Endel Tiits (TMKK, õp A. Ots); Laur Keller (TMKK, õp A. Ots). III – Joanna Volkova (TMKK, õp A. Ots).

 

Metsasarv

I – Artur Reinpõld (Elleri kool, õp K. Otsing). III – Eliise Tani (Elleri kool, õp K. Otsing).

 

Tromboon

I – Kaspar-Oskar Kramp (TMKK, õp A. Kontus).

 

Löökpillid

I – Tanel-Eino Novikov (TMKK, õp K. Mäeots). II – Teodor Hirvoja (Otsa kool, õp R. Roos, Z. C. Marjami). III – Marie Luhamäe (Otsa kool, õp R. Roos).

*

14.–19. märtsini oli Riia Daržiņši-nimelises muusikakeskkoolis I rahvusvaheline konkurss keelpillimängijatele “International Baltic Competition for Young Musicians 2017”. Viiuli A-grupis sai diplomi Uku Toots (Elleri kool, õp E. Roosaar), B-grupis said III koha Rahel Peäske (TMKK, õp T. Peäske) ja Liilian Lember (TMKK, õp S. Kuulmann-Martin) ning diplomi Johannes Palm (Elleri kool, õp K. Eeroja-Põldoja). C-grupis sai I koha Linda Lukas (Elleri kool, õp K. Kriit). Kontrabasside kategoorias sai C-grupis diplomi Martin Torp (TMKK, õp K. Olt). Harfimängijate hulgas sai I koha Kaisa Helena Žigurs ja diplomi Marietta Mark (mõlemad TMKK, õp E. Peäske).

*

26. märtsist 1. aprillini Peterburis toimunud VII Sviridovi-nimelisel rahvusvahelisel noorte muusikute konkursil saavutas TMKK XI klassi õpilane Aleksandra Serebrjakova (õp N. Murdvee) viiuldajate kolmandas vanuserühmas III koha. Eestist oli Serebrjakova konkursi ainus osaleja, kuid viiuldajate kolmeliikmelisse žüriisse oli palutud Mare Teearu (EMTA).

*

Elleri kooli II kursuse klaverieriala õpilane Liisa-Maria Marrandi (õp T. Joamets) pälvis I koha  24.–26. märtsil Pihkvas VII Rimski-Korsakovile ja Mussorgskile pühendatud rahvusvahelisel noorte interpreetide konkursil. Sama kooli IV kursuse õpilane Helar Jõgi (õp K. Kudu) saavutas 10.–12. aprillil Leedus Kaunases toimunud rahvusvahelisel akordionikonkursil “Ascoltate 2017” II koha.

 

I koha pälvinud Liisa-Maria Marrandi 24.–26. märtsil Pihkvas VII Rimski-Korsakovile ja Mussorgskile pühendatud rahvusvahelisel noorte interpreetide konkursil.

 

SILDID

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Loe ka neid

Please reload